Pokud reagujete na pracovní pozici a potřebujete napsat životopis v angličtině, připravili jsme pro vás dvě verze, ze kterých si můžete vybrat podle toho a jaký typ pozice se jedná. Při psaní životopisu v angličtině dodržujte pravidla psaní úspěšného životopisu a akční slova, která životopis „oživí“ a zatraktivní. Na konci článku naleznete vybraná akční slova v angličtině, která se vám mohou hodit.
Z hlediska gramatiky pište anglický životopis v minulém čase prostém, tedy v „past simple“. Když vyjmenováváte vaše zkušenosti, můžete také vynechávat osobní zájmeno „I“, tedy na místo „I developed an worksheet for monitoring number f jobs in our department.“ stačí napsat: „Developed an worksheet for monitoring number of jobs in our department.“ Samozřejmě v klasickém vzoru, kde o sobě píšete v celých odstavcích, osobní zájmena použijte.

Životopis v angličtině vzor klasický

Jedná se o univerzální vzor životopisu, který se hodí pro různé profese jak asistentské, kreativní, obchodní, technické, ale i akademické.

Zivotopis_EN_standard

 

Životopis v angličtině vzor moderní

Moderní vzor životopisu je vhodný pro manažery, uchazeče o zaměstnání s delší praxí v oboru a podobně.

Zivotopis_moderni_EN_

 

Životopis v angličtině zatraktivníte akčními slovy

Akční slova, která vašemu životopisu v angličtině dají potřebný akční náboj a životopis působí opravdu sebevědomě. Doplňte je k aktivitám a zkušenostem, které jsou relevantní pro pracovní pozici, na kterou odpovídáte a se kterými máte zkušenosti:  supported, assisted, built, vitalized, saved, changed, coordinated, decreased, increased, arranged, adapted, managed, fulfilled, reached, exceeded nebo doubled.

Jak popsat sám sebe?

Při popisování vašich osobních charakteristik použijte například některé z těchto výrazů, které opět působí atraktivně a dostatečně sebevědomě: Loyal, adaptable, innovative, motivated, positive, practical, sincere, open, fair, active a podobně. Vyberte tři či čtyři charakteristiky, které na vás nejvíce sedí a můžete je jednoduše doplnit o stručné detaily, například: „Positive approach to new challenges.“, nebo „Open to the opinions of others.“

Další rady a tipy 2 vzory životopisu Strukturovaný životopis Jak napsat životopis