Spojení slov „Praha práce“ nebo „práce Praha“ zadává do internetových vyhledávačů v průměru 100 000 lidí měsíčně. A vypadá to, že práce v Praze je dostatek, protože na konci roku 2014 byla v našem hlavním městě nejnižší míra nezaměstnanosti v celé Evropské unii, a to pouze 2,5%. Dále následovaly německé regiony a na opačném konci s nejvyšší mírou nezaměstnanosti kolem 35% skončilo Španělsko.

Kde a jak tedy práci hledat?

V Praze najdete největší počet pracovních a personálních agentur v republice,  přesto nejjednodušším a nejrychlejším způsobem hledání práce,  je využití internetu. Personální agentury zveřejňují  na svých webových stránkách nabídky každý den, stejně jako největší pracovní servery. Hledání  práce na internetu je v dnešní uspěchané době opravdu jednoduché, můžete si zadat různé parametry vyhledávání jako je pracovní lokalita, obor, částečný nebo plný úvazek, dohoda nebo živnost, plat, anebo zda je práce vhodná i pro absolventy škol. Dočtete se také, jestli byla nabídka umístěna  na web dnes nebo je inzerovaná již delší dobu.

Některé pracovní servery vám také nabízí svého virtuálního agenta, který vyhledává vhodné inzeráty za vás a nabídky vám zasílá na e-mail. Stačí mu zadat vaše požadavky na práci, vyplnit životopis a zbytek nechte na něm. Prací agenta není jen prohledávání inzerátů, ale najdete v něm také přehledné informace o vašich reakcích na pracovní inzeráty.

Jestliže se rozhodnete při hledání práce v Praze oslovit personální agentury, můžete využít server Personalniagentury.cz , ten nabízí jejich přehledný seznam podle jednotlivých městských částí, ale najdete zde pracovní agentury v celé České republice rozdělené podle jednotlivých regionů. Zároveň zde najdete také nabídky práce anebo máte možnost vytvořit si vlastní životopis, který zde rovnou uveřejníte. Dalším webem nabízejícím seznam personálních agentur a to nejen v Praze, je Dobraprace.cz, který nabízí obdobné služby včetně virtuálního agenta.

Práce Praha – největší a nejznámější weby s nabídkami práce:

Hledej práci v Praze s Jooble

Careerjet.cz – široký výběr pracovních nabídek 

Pracevpraze.cz

Jobs.cz

Monster.cz

Prace.cz/praha

Úřad práce České republiky

Grafton.cz/nabidka-prace/praha-a-okoli

Profesia.cz/prace/praha

Prace.centrum.cz

Volnamista.cz

Jobdnes.cz

Joblist.cz

Expats.cz/prace

Manpower.cz

Zamestnani.cz

Dobraprace.cz/nabidka-prace/praha

Flek.cz/prace/praha

Indeed.com/jobs-in-Praha

Praceunas.cz/volna-mista/praha

Prace.metro.cz

Easy-prace.cz/praha

Eurec-prace.cz/cz/prace-v-praze.html

Prace.bazos.cz

Další rady a tipy při hledání práce