Výpočet čisté mzdy – aktuální kalkulačka

0
Výpočet čisté mzdy

Výpočet čisté mzdy se dá provést na několika kalkulačkách, ukážeme vám ty nejaktuálnější:

  • výpočet čisté mzdy na Výpočet.cz | přehledná mzdová kalkulačka na výpočet čisté mzdy. Stačí zadat hrubou mzdu, počet dětí a pár dalších detailů a obratem se dozvíte čistou mzdu, která vám náleží
  • výpočet čisté mzdy na Peníze.cz | rychlá kalkulačku mzdy rozšířená o výpočet hrubé mzdy a superhrubé mzdy – což jsou celkové mzdové náklady, které hradí zaměstnavatel
  • výpočet čisté mzdy na Finance.cz | základní verze výpočtu je určena k výpočtu měsíční čisté mzdy v roce 2019. Rozšířená verze zobrazí položky, které se uplatní při ročním zúčtování.

Mzda a plat – jaký je mezi nimi rozdíl?

Plat dostávají zaměstnanci státu, příspěvkových organizací, krajů a obcí, kdežto mzdou jsou odměňování zaměstnanci soukromých zaměstnavatelů. Obecně se do mzdy nezahrnuje práce přesčas, práce v noci, ve ztížených podmínkách, atd. Výše minimální mzdy v roce 2018 dosahuje 12 200 korun měsíčně nebo 73,20 korun za hodinu. Od 1. července 2017 došlo ke zvýšení daňového zvýhodnění na děti. U druhého dítěte je daňové zvýhodnění 19 404 Kč ročně, u třetího a každého dalšího dítěte 24 204 Kč ročně.  Mzda je vždy udávána jako hrubá, tudíž od ní musíme odečíst odvody na sociální pojištění, zdravotní pojištění a daň z příjmů. Jestliže v zaměstnání podepíšete Prohlášení k dani, můžete si uplatnit daňové zvýhodnění a slevy na dani, popřípadě daňový  bonus na děti.
Výpočet čisté mzdy

Každý uchazeč o práci se snaží v novém zaměstnání získat vyšší mzdu než měl dosud. Ta je vždy uváděna jako hrubá mzda, výpočet čisté mzdy už je tedy na vás.  A právě k tomu slouží mzdová kalkulačka  online.  Kalkulačka vám po zadání výše hrubého platu sama spočítá čistý plat. Uvidíte zde kolik odvedete každý měsíc na sociálním a zdravotním pojištění a kolik na dani z příjmů.

Mimochodem, připravte se před každým výběrovým řízením na vyjednávání o platu. Přestože je to jeden z důležitých momentů, který přichází na konci pohovoru, uchazeči se na vyjednávání nepřipravují a mají v hlavě pouze určitý platový rozsah. Projděte si 10 tipů, jak se na vyjednávání o platu připravit a kde si porovnat platy podle vaší profese, délky praxe a lokality.

Připravili jsme pro vás několik kalkulaček, na kterých si můžete vypočítat svou čistou mzdu a můžete využít i jejich rozšířených verzí, které na rozdíl od těch základních pracují také s nezdanitelnými částmi základu daně jako jsou dary, příspěvky na penzijní připojištění, životní pojištění, úroky z hypotečního úvěru, atd.

Výpočet čisté mzdy – aktuální mzdová kalkulačka na Finance.cz

Finance kalkulačka

Finance kalkulačka

Výpočet čisté mzdy – aktuální mzdová kalkulačka na Měšec.cz

 

Výpočet čisté mzdy – aktuální kalkulačka online – Peníze.cz

Kalkulačka peníze

 

 Aktuální mzdová kalkulačka čistá mzda  – Výplata.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestliže si chcete prostudovat informace o mzdách a platech v přesném znění, jak je ukládá zákon, můžete nahlédnout do Zákoníku práce, kde najdete Část VI. – Odměňování za práci, odměna za pracovní pohotovost a srážky z příjmů ze základního pracovněprávního vztahu.

Další rady a tipy Práce v Praze Brigáda doma i v zahraničí Práce v zahraničí


SDÍLEJTE A POMOZTE
ZNÁMÝM NAJÍT PRÁCI.

Zanechte odpověď