Čím u pohovoru nahradíte chybějící praxi? Nadšením!

0

Jak se u pohovoru dobře prodat, když nemáte dostatečné vzdělání nebo zkušenosti? Je jeden způsob, který můžete vyzkoušet. Ideálně v případě, že se ucházíte o místo u firmy, ve které chcete skutečně hodně pracovat. Tím způsobem je projevení entusiasmus neboli nadšení – pokud možno nehraného a upřímného.

“Velkým problém, který sleduji poslední dobou je, že uchazeči o zaměstnání neprojeví o firmu vážný zájem, natož nadšení”, říkám Zdena Š. zodpovědná za nábor zaměstnanců v menší, rychle se rozvíjející pražské firmě. “Přitom při každém pohovoru čekám, kdy uchazeč řekne a svým nadšením potvrdí, že u nás chce skutečně pracovat z důvodu, který je mu na naší firmě sympatický”.

 “V takovém případě, kdy vidím ze strany kandidáta skutečné zaujetí pro naši firmu, jsem mu ochotna odpustit, že zcela nesplňuje dané požadavky na pracovní pozici, o kterou se uchází”.

A dodává: “Motivovaný a nadšený zaměstnanec se totiž rychleji učí a za rok může být výkonnější a pro firmu přínosnější, než někdo, kdo sice splňoval požadavky na pozici, ale pracuje u nás prostě proto, protože ho jinde nevzali”.

Až půjdete na další pohovor, najděte si několik věcí, které se vám na firmě líbí a proč by jste v ní chtěli pracovat. A když o nich budete mluvit, tak projevte nadšení a chuť pro firmu pracovat.

SDÍLEJTE A POMOZTE
ZNÁMÝM NAJÍT PRÁCI.

Zanechte odpověď