Životopis – 3 rady, jak ho vylepšit k dokonalosti

0

Pokud k psaní životopisu přistoupíte poctivě, tak vám jeho vytvoření zabere pár hodin. Ale nevyplatí se ho hned po napsání odeslat. Je lepší se k němu opakovaně vrátit a postupně ho upravovat tak, aby byl po všech stránkách ideální. Jsou tři jednoduché činnosti, jak můžete životopis vylepšit.

  1. Nepište životopis na poslední chvíli nebo v ten samý čas, kdy ho odešlete do personální agentury či přímo k potenciálnímu zaměstnavateli. Napište ho a vraťte se k němu s odstupem času, třeba příští den, opravte formální chyby a části, které se vám zdají nejasné či nepřesné.
  2. Pošlete ho nebo ukažte někomu z rodiny či přátel a poproste, aby si váš životopis přečetli a bez servítků zkritizovali. Nad jejich poznámkami se pak v klidu zamyslete a ty podstatné do životopisu zapracujte. Nestranný čtenář totiž nedostatky uvidí hned při prvním čtení.
  3. Až budete chodit na pohovory, pamatujte si, co vám na životopis personalisté z firmy nebo lidé z personálních agentur řekli, co jim v něm bylo nejasné a co tam třeba úplně chybělo. Pokud váš životopis nebudou komentovat, ve vhodnou chvíli se sami zeptejte, zda se z něho dozvěděli vše, co potřebovali. Takto získané postřehy zapracujte a při další příležitosti váš životopis více zaujme a posune blíže k vašemu novému zaměstnání.

Tyto 3 kroky k vylepšení životopisu se vám vyplatí, protože většinou při hledání práce budete postupně reagovat na více pracovních pozic a tím pádem životopis stále upravovat. A pokud budete pozorní, podněty pro jeho vylepšení určitě získáte.SDÍLEJTE A POMOZTE
ZNÁMÝM NAJÍT PRÁCI.

Zanechte odpověď