Příprava na pohovor – 20 kroků k úspěchu

0

Pokud po delší době hodláte změnit zaměstnání, připravili jsme pro vás seznam všech důležitých kroků potřebných k tomu, abyste uspěli. Vyberte si tedy pracovní nabídku, u které splňujete většinu požadavků a pusťte se do práce. Poctivá příprava na pohovor se vám vyplatí. Jestliže nevíte, jak na pohovor, vezměte si tento seznam, odškrtávejte si jednotlivé úkoly a až dojdete na konec, budete skvěle připraveni.Příprava na pohovor v jednotlivých krocích:

 1. Detailně si prostudujte na internetu firmu, u které se ucházíte o místo, a to nejenom jejich webové stránky, ale i sociální sítě, diskusní fóra, zeptejte se na zkušenosti známých.
 2. Zavolejte na jejich infolinku s dotazem na nějakou informaci k jejich službám nebo výrobkům, zkuste firmu také kontaktovat přes webový formulář nebo chat.
 3. Navštivte prodejnu, pobočku nebo provozovnu a získejte o firmě jejich materiály, pokud je to možné.
 4. Dojmy a postřehy z průzkumu firmy si poznamenejte a vhodně použijte při pohovoru jako pochvalu toho, co dělají dobře a jako návrhy na zlepšení, kde je to třeba.
 5. Prostudujte popis pracovní pozice a požadavky v ní uvedené.
 6. Napište si ke každému požadavku a náplni práce vaše zkušenosti a dosažené úspěchy.
 7. Na základě těchto vašich zkušeností a úspěchů vypracujte životopis na míru dané pozici.
 8. Ty samé informace, ale z jiného úhlu pohledu zapracujte do motivačního dopisu s uvedením oblastí, ve kterých firmě můžete pomoci a jak jí pomůžete růst.
 9. Pokud budete absolvovat pohovor například v angličtině, připravujte se od začátku v tomto jazyce včetně vypracování motivačního dopisu a životopisu v angličtině.
 10. A pokud součástí výběrového řízení bude videopohovor, začněte se na něj připravovat okamžitě, jak se to dozvíte a nahrávejte se při tom.
 11. V případě, že půjdete na assessment centrum, připravte se jak na důkladné prověření vašich odborných znalostí, ale hlavně na testování vaší osobnosti a komunikačních dovedností.
 12. Odešlete životopis i s motivačním dopisem, přesto že nebude požadovaný.
 13. Prostudujte si na pohovor otázky a odpovědi, se kterými se pravděpodobně setkáte a několikrát si je zopakujte.
 14. Dopředu si zkuste oblečení, ve kterém půjdete na pohovor a zkontrolujte, zda vše ladí dohromady. I tohle je příprava na pohovor, kterou nesmíte podcenit.
 15. Před pohovorem si vytiskněte a znovu detailně projděte všechny materiály: životopis, motivační dopis, popis pozice, ukázky vaší práce, certifikáty a podobně.
 16. Mentálně se připravte na pohovor a dobře se vyspěte.
 17. U pohovoru se chovejte uvolněně a využijte informace, které jste si o firmě dopředu zjistili. Tyto informace použijte vhodně v průběhu pohovoru, při kladení vašich otázek a projevení zájmu o firmu.
 18. Po pohovoru pošlete krátký děkovný email a opět utvrďte firmu o vašem trvajícím zájmu.
 19. Pokud dostanete vypracovat nějaký úkol či případovou studii, opět vám pomohou získané informace o firmě, její strategii rozvoje, výroční zprávy, poslání, atd.
 20. Při dalších kolech pohovoru buďte vždy připraveni bojovat o místo na 100 %, buďte připraveni s nadšením znovu popisovat svoje zkušenosti, úspěchy a přínosy pro firmu se stejným nasazením jako při prvním pohovoru.

Zde tedy máte detailně popsáno, jak by měla vypadat kvalitní příprava na pohovor. Jestliže jste si odškrtli všech dvacet bodů, měli byste být připraveni. Pokud si chcete přečíst víc tipů jak má vypadat příprava na pohovor, najdete je třeba na www.grafton.cz. Příprava na pohovor vám zabere několik dní a je náročná. Ale jedině tak můžete uspět mezi desítkami dalších kandidátů.

 

Další rady a tipy Pracovní pohovor Otázky při pohovoru Připravte se na pohovor


SDÍLEJTE A POMOZTE
ZNÁMÝM NAJÍT PRÁCI.

Zanechte odpověď