Site icon POHOVOR.CZ

Pohovor – 5 tipů jak se pozitivně odlišit a překvapit

Pracovní pohovor - 5 tipů jak se pozitivně odlišit a překvapit

U pohovoru se musíte odlišit od samého začátku výběrového řízení, jinak neuspějete. Mějte vždy na paměti, že o jedno pracovní místo se uchází desítky dalších kandidátů. Pokud jde o zajímavé manažerské místo, je běžné, že personalisté obdrží přes 100 životopisů a pouze několik šťastlivců pozvou na pohovor. A pokud půjdeme do extrémů, tak o jednu manažerskou pracovní pozici ve městě Dubaj ve Spojených arabských emirátech uveřejněnou na webu LinkedIn.com se během necelých dvou týdnů ucházelo přes 1 600 zájemců z celého světa! Tak jak vidíte, pokud chcete, aby si vás někdo všiml a pozval na pohovor, musíte se pozitivně odlišit od ostatních kandidátů a vyniknout.Pro pozvání na pohovor napište svůj životopis přesně na míru dané pozici.

Pokud tedy bude váš životopis kreativní a zachová si stručnost a přehlednost, budete blíže k pozvání na pohovor než ostatní.

Blíže k pohovoru budete, když odešlete motivační dopis, i když není požadován.

U pohovoru předložte skutečný důkaz, že se o firmu vážně zajímáte.

Po pohovoru pošlete děkovný dopis i když nedopadl dobře.

I po očividně nezdařeném pohovoru pošlete děkovný dopis. I v tomto případě ho napište v pozitivním duchu, protože si tak otevřete dveře do budoucna.

Nechejte si otevřené dveře do budoucna pro další pohovor

Další rady a tipy  Pracovní pohovor Otázky při pohovoru Připravte se na pohovorExit mobile version