Site icon POHOVOR.CZ

Volná pracovní místa

Volná pracovní místa - 6 rad jak a kde práci hledat

Volná pracovní místa - 6 rad jak a kde práci hledat


Volná pracovní místa jsou v dnešní době nedostatečným zbožím. Ačkoliv nezaměstnanost již není tak vysoká, jako tomu bylo ještě před pár lety, mnoho lidí by si raději našlo lepší místo, ale příliš se jim to nedaří. Také mezi tyto lidi patříte? V tom případě je možná vhodné lépe se věnovat tomu, jak a kde volná pracovní místa najít.

Hledejte volná pracovní místa ve více zdrojích najednou

Nabídek na internetu je sice hodně a existuje pro ně hned několik portálů (jobs.cz, prace.cz, jobdnes.cz, atd.), rozhodně tam ale nejsou všechny. Podívejte se po inzerátech ve svém městě, rozhoďte sítě mezi své známé a zkuste se poptat i po sociálních sítích. Pokud jste aktuálně bez práce, Úřad práce vás může také zaregistrovat jako zájemce o zaměstnání. V tom případě můžete mít nárok i na rekvalifikační kurzy, které rozšíří vaše uplatnění na trhu práce.

Přesto, že některé pozice se vám mohou zdát pod úroveň vaší kvalifikace, může u nich být daleko větší vidina růstu. Možná uděláte na pracovním pohovoru dojem a nabídnou vám lepší pracovní pozici. A nebojte se také dívat po větším množství oborů, a to i u těch, ve kterých nemáte přímé pracovní zkušenosti.

Pomoci vám může i personální agentura

Agentury mají nabídky volných míst v mnoha různých oborech. Jsou to pozice, ke kterým se často jinak, než přes agenturu nedostanete. Proto se zkuste do některé zaregistrovat. Projděte si jejich přehled a vyberte si ty, ve kterých volná pracovní místa odpovídají vašemu oboru a zkušenostem.

Jestliže nesplňujete úplně všechny požadavky, nemusí to být překážkou

Toto je vždy na zvážení, ale pokud si připadáte dostatečně kompetentní na danou pozici i přes to, že některý požadavek nesplňujete, můžete poslat životopis i tak. Možná uděláte dojem a požadavek nebude tak nutný, nebo vám nabídnou trochu jinou pozici.

Nebojte se oslovovat firmy na přímo

Jestliže máte vyhlídnuté firmy, kde byste rádi pracovali. Zkuste jim zaslat životopis i s motivačním dopisem přesto, že zrovna žádnou práci nenabízejí. Možná, že se zrovna volné pracovní místo najde, nebo vás zkontaktují jako prvního v momentě, kdy se uvolní.

Ptejte se na volná pracovní místa svých známých

Pokud je to možné a můžete veřejně mluvit o tom, že hledáte novou práci, začněte se také ptát svých známých, bývalých spolupracovníků, zavolejte dřívějším nadřízeným, zda nevědí, které firmy z vašeho oboru zrovna nabírají zaměstnance. Rozhoďte prostě „sítě“ co nejvíce.

A samozřejmě nezapomeňte na sociální sítě

Volná pracovní místa jsou také na LinkedIn takže pokud tam máte svůj profil, aktualizujte si ho a napište, že jste otevření novým pracovním výzvám. Zmínit se o to, že hledáte novou práci můžete také na Facebooku a Google+.

Chcete najít volná pracovní místa co nejblíže?

Stáhněte si aplikaci PráceZaRohem a sledujte, zda v okolí není zajímavá pozice. Pokud nebudete muset cestovat daleko do práce, můžete ušetřit denně až 2 hodiny drahocenného času.

Další rady a tipy  Pracovní pohovor Otázky při pohovoru Připravte se na pohovor



Exit mobile version