Site icon POHOVOR.CZ

Práce v Anglii – brigáda v zahraničí, jak na to?

Práce v Anglii - a co brigáda přes léto?

Práce v Anglii - co takhle brigáda ?

Jestliže se rozhodnete změnit svůj život a řeknete si, že práce v Anglii je krok správným směrem, měli byste si před odjezdem zjistit dostatek informací o zemi, kam se chystáte. Velmi důležité je,  na jak dlouho vycestujete mimo republiku, je totiž rozdíl mezi krátkodobým pracovním pobytem a dlouhodobým pracovním pobytem v zahraničí. Podle toho začnete zařizovat potřebná povolení.Práce v Anglii – co takhle brigáda

Práce v Anglii vám umožní vydělat si slušné peníze, ovšem díky klesajícímu kurzu libry během posledních let už to není tak lukrativní jako dřív. Přesto je to pořád výhodnější než brigáda v Česku, ovšem připočteme-li k tomu také zdokonalení se v angličtině,  není co řešit. Mezi nejčastější brigády v Anglii patří zemědělské práce – sběr ovoce, cestovní ruch – hotely, restaurace, kavárny, bary, zábavní parky,…

Brigádu či práci v zahraničí můžete hledat:

Práce v Anglii – než ale odjedete, nezapomeňte si zařídit následující:

Po příjezdu do zahraničí na vás čeká pár povinností:

Inspiraci a pomoc v hledání práce v Anglii, ale i ostatní brigády zahraničí najdete na www.ajob.cz a také www.nazkusenou.cz. Bezvadné jsou také stránky www.lochneska.cz což je portál určený pro Čechy a Slováky v Anglii.

Spoustu zajímavých informací o bydlení, studiu, práci, cestování a životě v zahraničí můžete najít na www.praceanglie.cz či www.anglie.cz.

Velmi inspirativní jsou stránky www.eures.cz, což je portál Ministerstva práce a sociálních věcí, kde najdete aktuální informace o práci a studiu v zahraničí, ale také nabídky práce v Anglii a v celé Evropské unii. Dočtete se zde o všech právech a povinnostech, která máte, kdy se rozhodnete pracovat a žít mimo Českou republiku. Na informační síti pro mládež www.eurodesk.cz  najdete vše o studiu, práci, grantech, cestování, dobrovolnictví a i programu Erasmus+, což je program Evropské unie pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport.

Další rady a tipy Práce v Praze Brigáda doma i v zahraničí Práce v zahraničíExit mobile version